Tretí diel Duny konečne v slovenčine!

Tretie pokračovanie futuristickej scifi série Duna vyšlo nedávno v slovenčine. Klasika sci-fi literatúry, ktorá sa okrem precízne vytvoreného fiktívneho sveta zaoberá aj politikou, ekológiou a filozofiou, ponúka čitateľovi predovšetkým jedno: veľký a dobrodružný príbeh.
Aj keď Duna hneď po vydaní získala dve najprestížnejšie ceny v žánri sci-fi, jej popularita rástla až postupne v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch, predovšetkým vďaka zanieteným fanúšikom.

Prvé vydanie v slovenčine vyšlo v roku 2018 s názvom Duna (odkaz na knihu tu), druhé v 2019 s názvom Spasiteľ Duny (odkaz na knihu tu) a tretie s názvom Deti Duny teraz v závere roku 2020!

„Duna je medzi SF románmi unikátom… Okrem Pána prsteňov nepoznám nič, čo by sa jej mohlo rovnať.“

Arthur C. Clarke

Základná charakteristika knihy:

Pieskom zaviaty Arrakis sa zazelenie, ožije a je čoraz úrodnejší. Zmenená klíma zasadí tvrdý úder ekonomike planéty – znamená totiž zánik púštnych červov.
Paul Atreides, spasiteľ Duny, ktorý sa svojho času postavil do čela fremenov, mizne v púšti. Arrakisu vládne jeho sestra Alia, ale jej vláda nie je absolútna. Musí čeliť zradám a vzburám – a zlým hlasom ozývajúcim sa z jej vnútra. Jedinú nádej predstavujú Paulove deti, dvojičky obdarené nadprirodzenými schopnosťami. Alia si uvedomuje ich cenu a snaží sa ich zmanipulovať. Ale Leto a Ghanima majú nielen vízie, ale aj svoje vlastné plány – a vlastné osudy.

Bibliografické údaje:

Autor: Herbert Frank
Vydavateľstvo: Premedia
Rok vydania: 2020
Počet strán: 400
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský

Knihu Deti Duny si môžete objednať tu

Záverečná poznámka: Viac o knižných novinkách vydavateľstva Premedia nájdete tu alebo tu

Podeľte sa o svoje myšlienky