Obklopený psychopatmi (Thomas Erikson)

„Zvádzajú, klamú. Podvádzajú, manipulujú, kradnú, parazitujú. Energiu získavajú ničením druhých. To je hlavný zdroj ich sily. Myslíte si, že preháňam? Ani trochu. Po prečítaní tejto knihy možno v noci nezaspíte.“

-Thomas Erikson

Do našich kníhkupectiev sa dostal ďalší bestseller z pera Thomasa Eriksona, ktorému ešte len nedávno vyšla celkom úspešná kniha Obklopení idiotmi. Eriksonove knihy sa rýchlo dostávajú na priečky úspešne predávaných titulov, čo opäť potvrdzuje aj vysoké hodnotenie jeho najnovšej knihe o psychopatoch.

Na českom a slovenskom trhu sa za posledné roky roztrhlo vre co s psychopatmi. Tituly ako Sociálně úspěšní psychopati (Galén, 2020, odkaz tu), Psychopat ve vaší posteli (Portál, 2020, odkaz tu), Moudrost psychopatů (Portál, 2019, odkaz tu), Čas psychopatů (Galén, 2018, odkaz tu) ukazujú, že psychopati sú proste v móde. Do tejto série sa pridáva aj najnovší titul Obklopený psychopatmi mapujúci psychopatické symptómy, na základe ktorých dokážete identifikovať, že sa vo Vašej spoločnosti nachádza psychopatická osoba.

Základná charakteristika knihy:

Stretli ste už milého, nápomocného a najmä mimoriadne charizmatického človeka, ktorý na vás okamžite zapôsobil? A viete, že to možno bol psychopat?
Určite to poznáte – niekto vás ohúri svojím šarmom, a skôr než sa nazdáte, zistíte, že si s vami robí, čo chce. Veríte jeho slovám, pretože znejú dobre, hoci sú to často lži. Ťahá za vaše nitky až do posledného dychu. Pravdepodobne máte jedného z nich vo svojom okolí – či už ide o šéfa, kolegu, priateľa alebo príbuzného. Psychopatov je v spoločnosti viac, než si myslíte.

Ich manipulatívne správanie však môžete odhaliť vďaka pokračovaniu úspešného titulu Obklopený idiotmi od Thomasa Eriksona, švédskeho experta na komunikáciu. Prostredníctvom konkrétnych príbehov reálnych ľudí vám Erikson vo svojej novinke ukáže, ako spoľahlivo rozoznať prejavy psychopatie v bežnom živote, odhalí vám techniky skúsených manipulátorov a naučí vás, ako sa im brániť. Začítajte sa a prekuknite potenciálnych psychopatov, kým nie je neskoro!

PantaRhei.sk knizne pribehy

Bibliografické údaje:

Autor: Thomas Erikson
Vydavateľstvo: Motýľ
Rok vydania: 2020
Počet strán: 272
Väzba: brožovaná
Jazyk: slovenský

Knihu Obklopený psychopatmi si môžete objednať tu

Obrázok je ilustračný

Podeľte sa o svoje myšlienky