Albert Lučanský knihy knizneuniverzum.sk

Moje meno je Albert Lučanský, vyštudoval som históriu a literárnu vedu na Univerzite Komenského v Bratislave, kde si aj aktuálne robím doktorát z literárnej vedy. Knihám sa venujem profesionálne aj ako koníčku. Čítam knihy rôzneho zamerania – od histórie, psychológie, filozofie, teológie po fantastické romány. Ak by som mal odpovedať na otázku, ktorá kniha najviac ovplyvnila moje myslenie, boli by to v podstate dve knihy – prvá je od Anthonyho De Mella Bdelosť a druhá od Yuvala Noaha Harariho Sapiens. Samozrejme, každá kniha zanecháva stopu, ale tieto dve knihy zanechali svojho času najvýraznejšiu 🙂 .

K mojim záujmom patrí čítanie (hehe) v doprovode kvalitnej kávy, písanie, prechádzky (najlepšie na cintorínoch, tam je najväčší pokoj), konverzácia s manželkou o tom, čo som práve prečítal a cestovanie na rôzne miesta, ktoré „pokrstím“ tým, že si tam niečo prečítam. Takto sa mi spájajú miesta s vtedy čítanými knihami.

Tento knižný blog som založil s úmyslom zdieľať s ostatnými milovníkmi a milovníčkami kníh všetko z knižného sveta vrátane knižných tipov, recenzií či rozhovorov s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Pôvodne som založil na Facebooku stránku Knižné univerzum (predtým sa nazývala Čitateľský denník), kde som s najbližšími ľuďmi zdieľal citáty a úryvky z kníh, ktoré som čítal. Postupne som obsah rozširoval až sa vytvorila širšia komunita sledovateľov.

Keďže sledujem každý týždeň, aká knižná novinka má vyjsť, na tejto stránke nájdete dennodenne tipy na knihy, ktoré vyšli, resp. ktoré budú čoskoro v predaji. Hoci by som najradšej čítal VŠETKO, recenzie budem písať len na vybrané tituly. Ak máte záujem o recenzovanie knihy alebo o bližšiu spoluprácu, kontaktujte ma a dohodneme sa 🙂