Minulosť kľúčom k budúcnosti? (kniha Hardcore historie)

Zapomeňte na ospalé hodiny dějepisu a nekonečné seznamy jmen a dat. Zkoumat dějiny s Danem Carlinem je jako vydat se na cizí planetu, kterou také obývají lidé. Biologicky stejní, ale kulturně odlišní. Co všechno se můžeme z trosek vyspělých civilizací dozvědět sami o sobě?

Naše planeta už zažila mnoho slavných impérií pyšnících se velkoměsty, vyspělou kulturou i neporazitelností. A taky jejich strmé pády a zapomnění. Čeká nás něco podobného? Ustojíme budoucí globální konflikty, přírodní katastrofy a epidemie?
Dan Carlin barvitě vypráví dávno minulé příběhy a ukazuje nám, že se snadno mohou stát scénáři naší budoucnosti. Milovníci dějin díky němu nahlédnou na historii z nové perspektivy a ostatní v sobě objeví netušenou fascinaci minulostí lidstva.

Najlepší americký učiteľ dejepisu nepracuje v škole.“ -Huffpost

Kniha hledá mimo jiné odpovědi na provokativní otázky:
– Rodí tvrdá doba tvrdé lidi? A doba spokojeného blahobytu lidi změkčilé?
– Proč zkolabovala celá středomořská civilizace doby bronzové?
– Jak změnily morové rány středověkou společnost a další běh světa?
– Znamenal pád Římské říše pro její obyvatele pohromu, nebo vítanou změnu?
– Ochrání nás hrůza z nukleárních zbraní před další světovou válkou? Kolikrát jsme už stanuli na jejím prahu?

Autor: Dan Carlin
Vydavateľstvo: Jan Melvil publishing
Rok vydania: 2021
Väzba: pevná